Fırat Nehrindeki Altın Rezervleri

Tarih : 05.09.2011
Okunma Sayısı : 3439 font +font -   
Fırat Nehrindeki Altın Rezervleri
''Tarihin uygarlıklarını bağrında barındıran Fırat nehrinin altın rezervleri ABD ve İsrail'in iştahını kabartıyor..."

Gündeme bomba gibi düşen bu iddia, ismi açıklanmayan bir Arap Maliye Bakanı'na ait. Ahmed Hulûsi açıklıyor Peki bu haber ne derece doğru? İddia edildiği gibi Fırat'ın derinliklerinde altın rezervleri var mı? Bu sorunun cevabını, Allah Rasulü Hz. Muhammed (s.a.v.), bundan tam 1400 yıl öncesinden veriyor. Tanınmış İslâm Düşünürü Ahmed Hulûsi, Hazreti Muhammed'in (s.a.v.) 1400 yıl önce duyurduğu mucizeyi, şu sözlerle açıklıyor: Allah Rasulü Hz. Muhammed'in (s.a.v.) yeni bir mucizesi daha tesbit edildi.

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre uydulardan alınan veriler, Fırat nehrinin altındaki altın tepeciklerini gösteriyordu. Esasen yıllardır gizli planda bilinen, Amerika'nın bölgeye ilgisinin altında da Kuzey Irak'taki petrol ve güneydoğudaki altın yatakları oldugu biliniyordu. İşte 2002 yılında artık halka mâlolan bu bilgiler 1400 yıl önce Allah Rasülü Hz. Muhammed (s.a.v.) tarafından kıyamet alameti olarak bildirilmişti. Hz. Muhammed (s.a.v.) kesinlikle insanların bu yüzden bir savaşa katılmamalarını öneriyordu. Sahihi Buhari ve Sahihi Müslim adlı en başta gelen hadis kitaplarında yer alan Rasulullah (s.a.v.) öngörüsünde FIRATIN ALTINLARI gerçeği açıklanıyor ve insanlar bu konuda 1400 yıl önceden uyarılıyordu. Hz. Muhammed'in (sa.v.) kıyamet alameti olarak bildirdiği bu bilgi O'nun yeni açığa çıkan bir mucizesidir. Ayrıca; Sahihi Müslim, Kitabül Fiten ve Eşratis sâa bölümünde: "Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Fırat nehri (suları azalarak) ALTINDAN BİR DAĞI açıp meydana çıkarmadıkça kıyamet kopmaz. İnsanlar onun üzerinde savaşıp birbirlerini öldürürler. Neticede her yüz kişiden doksandokuzu öldürülür. Onlardan her biri belki kurtulan ben olurum, diye savaşır" "Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Fırat nehrinin suyu azalarak kıymetli altın hazinesini meydana çıkarması zamanı yaklaşıyor. Her kim o zaman orada bulunursa sakın ondan bir şey almasın!" "Rasulullah’dan (s.a.v.) duydum ki: Fırat nehrinin ALTINDAN BİR DAĞ açığa çıkarması zamanı yaklaşıyor. İnsanlar onu işittiklerinde ona yürürler. Onun başında bulunanlar, ‘and olsun biz insanların ondan almasına müsaade edersek insanlar onun hepsini götürürler’ derler. Daha sonra o altınlar nedeniyle savaş çıkıp insanlar birbirini öldürür." (Müslim. irfan yayınevi. cilt 8 sayfa:426-427 ve BUHARİ fiten bahsi hadis 29) denilmektedir. 

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre, İngiliz ve Amerikan uydularının uzaydan çektikleri fotoğraflarda Fırat nehrinin (Euphrates River) derinliklerinde bol altın rezervlerinin bulunduğu belirtildi. ABD'nin Irak'a olası saldırısının amacının da, Ortadoğu petrolünü kontrol altına almakla birlikte Fırat nehrinde gizli olan bu altın rezervlerine ulaşmak olduğu kaydedildi. Arap Forum adlı internet sitesinin, ismini gizli tuttuğu bir Arap Maliye Bakanına dayandırarak verdiği haberde, uzaydan çekilen görüntülerde Fırat nehrinde görünen altın rezervlerinin çok net olduğu ifade ediliyor. Fırat nehrinin suyunu yakın zamanda belirli ölçüde çekmesi, kuruması veya önüne kurulacak barajlar sonucu su seviyesinin düşmesi durumunda altın rezervlerinin küçük tepecikler halinde herkesin görebileceği şekilde ortaya çıkacağı belirtiliyor.

Haberde Amerika, İngiliz ve İsrail devletlerinin asıl hedefinin Ortadoğu petrolüyle birlikte Fırat nehrinde bulunan altın rezervlerini ele geçirmek olduğu belirtildi. Fırat nehri, haberde bahsedilen altın rezervlerinin yanı sıra, tarih sayfalarında yer almış birçok eski medeniyetlerin hazinelerini de derinliklerinde bulunduruyor. Mezopotamya'da ortaya çıkan medeniyetlerin tümünün nehir eksenli uygarlıklar olması dikkat çekiyor. Sümerler, Akadlar, Babiller, Asurlar, Medler, Urartular, Hititler, İbraniler, Helenler, Roma ve Bizans gibi kadim uygarlıklar geçmişte Fırat nehri havzasında uygarlıklarını inşa etmişlerdi. Miladdan sonra Fırat nehri kıyılarına yerleşen Araplar da buralarda Ad, Semud, Cedis ve İmlak gibi, kutsal kitaplara konu olmuş şehirler inşa etmişlerdi. Kimi rivayetlere göre Yemen Kraliçesi Belkıs'ın tahtı da Fırat sularının altına gömülü. Uygarlıkları bağrında barındıran nehir Fırat nehrinin kenarlarına konuşlanan kadim medeniyetler, Fırat nehrinin kıyı şeridine tarihe adını yazdırmış bir çok efsanevi şehirler inşa etmişlerdi. Altından tapınaklar, altın mozaiklerden surlar ve altından nice hazinelerin bugün Fırat nehrinin suları altında gömülü bulunan uygarlıkların bağrında saklı olduğu vurgulanıyor.

Fırat nehrinde yapılan araştırmalarda, nehrin altın rezervlerini içinde barındırdığına dair bir çok kalıntıya rastlandığı belirtiliyor. Arkeologlar tarafından Türkiye, Suriye ve Irak'ta Fırat nehri çevresinde kadim medeniyetlerin bulundukları yerlerde yapılan kazılarda da altından aslan ve insan figürleri bulunmuştu. En son geçtiğimiz yıl eski Roma sınır kenti olan Zeugma şehri kalıntıları Fırat nehrinin kara sularına gömülmüştü. ABD'NİN HEDEFİ PETROL VE ALTIN Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in büyük oğlu Uday, Irak'ın dünyadaki en büyük petrol rezervine sahip olduğunu bildirdi. Uday, Gençlik (eş-Şebab) Televizyonu'na yaptığı açıklamada, ülkesinde dünyanın en zengin petrol yataklarının bulunduğunu ifade ederken, "Dünyadaki en büyük ve Suudi Arabistan'dan yüzde 25 daha fazla petrol rezervine sahip bir ülkede yaşıyorsunuz" dedi. Irak'a savaş açmak isteyenlerin bu gerçeği bildiğini, ancak petrol yüzünden savaşırlarsa suçlanacaklarından buna değinmediklerini savunan Uday, bu kişilerin petrol, altın, uranyum ve demir bulunan Irak'ın kuzeyini, Bağdat yönetiminden ayırmak istediklerini öne sürdü.

Ortadoğu'da iki hazine  Petrol ve altın.Ortadoğu tarih boyunca gizemli çekiciliği, stratejik önemi ve zengin yeraltı kaynakları sayesinde her devirde dünyaya yön veren güçlerin dikkatini çekmiş bir bölge. Yeryüzünün en önemli kara ve su yollarını kontrol etmesinin kendisine kazandırdığı eşsiz jeopolitik değer, Ortadoğu'yu tarihin ilk dönemlerinden bu yana dünya egemenliği peşinde koşan güçlerin birincil hedefi haline getirdi. 19. yüzyılda Ortadoğu'da petrolün keşfi ile birlikte kaderi değişen bölge, 21. yüzyılda keşfedilecek kıymetli altın rezervleri ile yine dünya'ya hükmetmeye çalışan süper güçlerin hedefi olacak gibi görünüyor.

Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği'nin yaptığı araştırmalar Fırat nehri havzasında altın rezervleri olduğunu gösteriyor. Amerikanın Irak'a girmesinde petrol olduğu kadar Güneydoğumuzdaki bu altın madenleri de rol oynuyor. Bizim madenden haberimiz yokken onlar uydu ile fotoğrafladı elbet ve bekçilerini çoktan yerleştirdiler.

Şimdi " vatanımız üzerinde dış güçlerin oynadığı oyunlar" anlatımı farklı boyutlar kazanıyor. Sağ- sol sun'i çatışmasıyla eğitimine engel olunan gençler,ihtilallerle sindirilen millet, irtica yaygarasıyla herbiri akademisyen olacak kızlarımıza eğitim engeli...Kur'an-ı Kerimi sadece ezbere okuma alışkanlığımız , ibadet ve ahlak konusundan ibaret sandığımız din anlayışımız. Peygamberimizin idareciliğini, devlet adamlığını , Orta Doğu Projelerini hiç bilmeyiz bile. O hep bizimle bize yol gösteriyor. Hani masal gibi anlatırız Sina çölünü Yavuz Selim yürüyerek geçer sebep önünde Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimizin yürümesiydi. Biz çöllerde kavrulmuyor muyuz? Rehbere ihtiyaç yok mudur!

Batılı kanunlar , siyasi hesaplar, yanlışları konuşuyor, elimizdeki zenginliği görmüyoruz. Nereye kadar. Bu ikazları nasihatleri biz bilmesek de BOP projesi içinde olanların bildikleri kesin . Başbakan bir İmam- Hatipli ....Bu Hadis hakkında bizden çok fazla bilgi ve birikim sahibidir.

Bu haber ilk 2002 yılında ortaya çıkmış ve arkasından akp hükümeti 2B arazilerinin yabancılara satışı için çalışmalara başlamıştı ne tesadüftür ki fırat nehri çevresindeki arazilerin tümü israil vatandaşları tarafından satın alınmak isteniyor !

Benzer Konular
Üye Girişi
  Email :
  Şifre :
     
     
Giriş Yap
  Üye Ol  Şifremi Unuttum
Bizi Takip Edin
   
Copyright © 2011, Dünyanın Sonu Tüm Hakları Saklıdır.   Desing By Mustafa İlker Taştan